ANDROCUR-100 TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs

Sitemizi ziyaret edenlerin detaylı yazılara zahmet çekmeden ulaşabilmesi ve inceleyebilmesi gayesiyle çalışmalar oluşturduk. ANDROCUR-100 TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs bilgilerini okurken bilgi verilen diğer yazıları gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Tekrar aradığınızda kolaylıkla sitemize girebilmek için web sitemizi favori listenize ekleyin. Sağlık Sitemizde mevcut olan tüm sağlık içeriği, ansiklopedik kaynaklar ve internet veri bankaları detaylı olarak araştırılarak meydana getirilmiştir. Araştırma yaptığınız kelime ile alakalı doyurucu bilgi almak için alt taraftaki butona hemen tıklayarak ve de gittiğiniz bölümde, “A” harfine tıklayarak ilaçlar ile ilgili bilgi sahibi olmak istediğiniz ilaç ismine listemizden seçebilirsiniz. İddialıyız, total online ortamında en fazla sayıda hastalık neden ve belirtilerine vurgu yapan sağlık sitesi biziz. Rahatsızlık yaşayan herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.


ANDROCUR-100 TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs ile Beraber İlaç Kullanılmasındaki Konular

ANDROCUR-100 TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs-kullanımı-formulü-zararları-04İlaç kullanımına başlamadan önce tanı konmalıdır. Yalnızca rahatsızlık emareleri için ilaç alınması önerilmemelidir. Rahatsızlıklar imkanların elverdiği durumlarda ilaçsız tedavi edilmelidir. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı sorulmalıdır.İlaca olası minimum dozda başlamak gerekir. Eğer gerekiyorsa ilaç miktarı kontrollü şekilde arttırılmalıdır. Sakinleştirici ilaçlar kişinin rutin faaliyetlerine kısıtlayıcı olabileceği için gelişigüzel kullanılmamalıdır. İlaçların miktar ayarı dikkatlice yapılmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar kesinlikle kısa süre kısa sürede kesilmelidir. İlaçlar gereken laboratuvar incelemeler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaçla yapılan tedaviler basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviye uyumunu kolaylaştırmak gayesiyle kullanım için takvim hazırlanmalı, ilaç kutuları açıklayıcı şekilde etiketlenmelidir. Tedavi sürekli olarak kontrol edilmeli, fayda sağlamayan ilaçlar bırakılmalı, bir dahaki sefere reçeteye dahil edilmemelidir. Her belirti için hemen ilaç kullanmayı denemeyiniz. Hastaneye gidecekseniz kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları yanınızda bulundurunuz. Alkol kullanıyorsanız bunu hekime söyleyiniz. İlaç kullanımıyla alakalı sorularınız varsa, kesinlikle hekiminize danışınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile alakalı her türlü yan etkiyi derhal doktorunuza iletiniz. İlaç alırken herhangi bir zorluk ile karşılaşırsanız doktorunuza danışınız.

Hastalık Tedavi Yöntemleri ile alakalı bilmeniz gerekenler

İlaç Rehneri Prospektüsü, Kullanım Şekli, Dozu, Kullanıcı YorumlarıSağlık hususunda her bir dataları kullanıcılarımıza önermeye devam ediyoruz. Sağlık portallarımızı kapsamınzda ortalama 48 bin postluk bilgi bankamızda takipçilerimizin aramayı tercih ettiği her bir hastalıklar, merhemler, sağlık püf noktaları, yapılması icap edenler, rahatsızlık sebepleri, belirtileri, risk faktörleri problem yaratıcı olup olmadığı, tedavi yöntemleri, ameliyat unsurları ne yapılması gerektiği ve bu şekilde hayat kalitemizi etkileyecek, bizlere yol öğretecek her bir durumda sizlere en açık anlatımlı ve doğru bilgileri sunuyoruz. Bununla beraber veri dağarcığı alt yapımızda, günün nöbetçi eczaneleri, tamamıyla vilayetlerdeki doktor ve sağlık kurumlarını da benzer şekilde sizlerle paylaştırıyoruz. Bilmeniz gereken son derece basit, web sitelerimize eriştikten sonra, alakalı linkleri tıklayarak, arzuladığınz verilere basitçe erişebiliyorsunuz. Bahsı geçen öneri ve bilgiler, bütün web ve data bankaları araştırılaracak yapılmıştır Kesinlikle söylemek isteriz ki ; sağlık sitelerimizde sunulan önerilerin doğruluğunu hiçbir halde iddia etmiyoruz. Eğer ki bu andaki durumla bu rhatsızlık hususunda bir sıkıntı söz konusu ise en ivedi şekiilde husus ile bağlantılı bir sağlık görevlisine gözükmeniz icap eder. Doktorların verdiği uygulamalar ile tedavi uygulamaları paralelinde, gerekenleri yapmanız önemini tekrar bilgilerinize sunmak isteriz.

Eczanede Uyulan Kurallar

Vurgulanan konuya bağlantılı olarak bahsı geçen ilacın eczanelerde satılırken uyulması gereken bazı kurallar altta verilmiştir:
ANDROCUR-100 TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs Neye iyi gelir, Nasıl KullanılırDoktor numunesi ilaç kupürleri resmi reçetelerde katiyen yer almamalıdır.Narkotik ilaçlar kilitli korunur. Bu ilaçların kayıtları özenle takip edilmelidir.Ruhsatsız ilaçlar eczanede bulundurulmamalıdır. Elde edilmesinde aracı olunmamalıdır.Sahte reçete yazılmamalıdır.Eczanede boş ilaç kutusu bulundurulmamalıdır.Eczaneler v.b. kuruluşlara nöbetçi eczane levhası konulmalıdır.Psikotrop ilaçların miadı dolanları Sağlık Müdürlüğü’ne götürülerek imha-iptal tutanağı yapılmalıdır.Eczane dışında ilaç satılmamalıdır.Hasta katılım payları eksiksiz tahsil edilmelidir.Eczanede boş reçete bulundurulamaz. Reçetelerde asla oynama yapılmamalıdır.Eczanelerde sağlık kurulu raporu veya fotokopisi bulundurulmamalıdır.Nöbet levhaları nöbet bitiminde en geç 08.30’da mutlaka kaldırılmalıdır.Eczane denetimleri engellenmemelidir, denetçilere yardımcı olunmalıdır.K.D.V. indirimi için yapılan teklifler kabul edilemez. Fişsiz işlem yapılamaz.Eczanede sahte kaşe kullanılmamalıdır.Tanıtım gibi gerekçelerle karne kılıfı v.b.malzeme dağıtılmamalıdır.Eczanelerde hijyen koşullarına özen gösterilmelidir.Eczanelerde kesilmiş ilaç barkodu bulundurulmamalıdır.Ecza depolarından alınan ilaçlar başka ecza depoları ile takas edilemez.Hastanın arzu ettiği eczaneyi tercih etmesine mani olunmamalıdır.Resmi fiyatın üzerinde ilaç satışı gerçekleştirilmemelidir, satış yabancı para birimiyle belirlenmemelidir.İlaçla ilgili muhafaza kurallarına dikkat edilmelidir.Eczane dışında ilaç satışı yapılmamalıdır.Sağlık kuruluşlarına v.b. kuruluşlara nöbetçi eczane levhası konulmalıdır.Reçete arkasına sadece hastanın imzası ve telefon numarası kaydedilmelidir.Komisyon karşılığı reçete alış-verişi yapılamaz.Eczanede yazar kasa kullanma izin levhası görünür bir yere asılmalıdır.24 saati aşan süre eczanede bulunulmayacaksa mesul müdür atayarak Eczacı Odası’ndan alınan formların onaylanması ve odaya teslim edilmesi gerekir.Laboratuvar malzemeleri hijyenik halde bulundurulmalıdır.Ecza depolarından alınan ilaçlar diğer ecza depolarına toptan fatura edilemez.Veteriner amaçlı üretilmiş ilaçlar beşeri ilaç olarak önerilemez.Eczanelerde sahte kaşe bulundurulmamalıdır.Eczane denetimleri zorlaştırılmamalıdır, denetçilere yardım edilmelidir.Eczanelerde sağlık kurulu raporu veya fotokopisi bulundurulmamalıdır.Eczane habersiz kapalı tutulmamalıdır.
ilac.uzman.org Portalımızda sunulan veriler aktüel bilgilerdir. Günlük olarak online kaynaklar gözlemlenerek, gerekli yenilikler yapılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 20 10 2014, 21 10 2014, 22 10 2014, 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014) Eksik Sağlık Bilgileri sitemize eklenmektedir. Uzman.org’da geçerli olan ilaç adları ile ilgili terimler : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem