NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanıcı Yorumları Şikayetleri

Okuyucularımızın geniş kapsamlı sayfalara pratik yoldan ulaşabilmesi ve anlayabilmesi amacıyla uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanıcı Yorumları Şikayetleri sayfamızı okurken önemi vurgulanan tavsiyeleri gözden geçirmeyi atlamayın. Tekrar ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla sayfalarımıza girebilmek isterseniz ilac.uzman.org’u favorilerinize ekleyebilirsiniz. Sağlık Sitemizde mevcut olan tüm sağlık bilgileri, yazılı kaynaklar ile internet data bankaları kapsamlı incelenerek ortaya çıkarılmıştır. Arama yapmış olduğunuz husus ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için alt taraftaki butona şimdi tıklayarak ve eriştiğiniz bölümde, “N” harfine tıklayarak ilaçlar ile ilgili bilgi sahibi olmak arzu ettiğiniz ilaç ismine listemizden seçebilirsiniz. Tezimiz odur ki, bütün web kaynakları içinde en yoğun rahatsızlığa içerik oluşturan portal biziz. Hepinize geçmiş olsun .


NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanıcı Yorumları Şikayetleri ile Birlikte İlaç Kullanılması ile ilgili Hususlar

NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanıcı Yorumları Şikayetleri-kullanımı-formulü-zararları-03İlaç kullanımına başlamadan önce tanı konmuş olmalıdır. Yalnızca rahatsızlık emareleri gözlemlenenler için ilaç alınması önerilmemektedir. Sağlık problemleri imkan olduğunda ilaçsız olarak tedavi edilmelidir. Başka uzmanlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı araştırılmalıdır.İlaç kullanımına mümkün olan minimum dozda başlamak gerekir. Gerekirse ilaç dozu kontrollü olarak artırılmalıdır. Sakinleştirici ilaçlar hastaların günlük yaşamına olumsuz yönde etki edebileceği için düşünmeden kullanılmamalıdır. İlaç doz ayarlaması dikkatlice yapılmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar kesinlikle kısa süre kullanılmalıdır. İlaçlar gerekli laboratuvar analizler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaçla yapılan tedaviler basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviye uyumunu artırmak gayesiyle kullanım takvimi hazırlanmalı, ilaç kutuları açıklayıcı şekilde etiketlenmelidir. Tedavi sürekli revize edilmeli, gereksiz ilaçlar tedaviden çıkarılmalı, bir dahaki sefere reçeteye yazılmamalıdır. Her yakınma için hemen ilaç kullanmayı denemeyiniz. Muayeneye giderken halen kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları yanınızda getiriniz. Kafeinli içecekler tüketiyorsanız bunu doktorunuza söyleyiniz. İlaç kullanımıyla alakalı sorunlarınız olursa, mutlaka doktorunuza danışınız. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili her türlü yan etkiyi derhal hekiminize bildiriniz. İlaç alırken herhangi bir zorluk ile karşı karşıya gelirseniz doktorunuza danışınız.

Hastalık Tedavi Yöntemleri ile alakalı bilmeniz gerekenler

İlaç Rehneri Prospektüsü, Kullanım Şekli, Dozu, Kullanıcı YorumlarıSağlık Bilgileri konularında tüm informasyonu siz değerli uzman.org kullnıcılarına önermeye devam ediyoruz. Sağlık sitelerimiz altında yaklaşık 45 bin sayfalık bilgi bankamızda ziyaretçilerimizin bulmayı arzu ettiği her bir arazlar, ilaçlar, ince noktalar, yapılması gerekenler, sağlık problemi nedenleri, belirtileri, risk faktörleri tehlikeli olup olmadığı, tedavileri, ameliyat durumları neler yapılması icap edeceği ve benzeri yaşam kalitemizi etkileyecek, biz insanlara yöntem öğreten her hususta size en geniş ve ince bilgileri sizlerle buluşturuyoruz. Buna ilave olarak bilgi dağarcığı alt yapımızda, o günün nöbetçi eczaneleri, bütün ilçelerdeki hekim ile sağlık kurumlarını da tam bu şekilde kullanıcılarımızla paylaştırıyoruz. Bilmeniz gereken tamamı ile kolay, portalımıza vardıktan sonra, alakalı linkleri clickleyerek, arzu ettiğiniz datalara basitçe erişebiliyorsunuz. Bahsı geçen veriler, tüm web ile ansiklopedik bilgileri incelenerek hazırlanmıştır. Kesinlikle altını çizmek gerekir ki ; bu sitde sunulan konuların mutlak doğruluğunu hiçbir durumda iddia etmiyoruz. Eğer ki bu andaki durumla bu problem hususunda bir sıkıntı söz konusu ise ivedi şekilde konu ile alakalı bir doktora gözükmeniz gerekli olacaktır. Doktorların arz ettiği uygulamalar ve muayene yöntemleri paralelinde, icap edenleri yapmanız gerektiğini yeniden vurgulamak isteriz.

Eczanelerin Uyması Gereken Kurallar

Belirtilen konuya bağlı olarak bu ilacın eczanelerde satılırken uyulmak zorunda olan bazı kaideler alt tarafta verilmiştir:
NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanıcı Yorumları Şikayetleri Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır24 saati aşan süre eczanede bulunulmayacaksa mesul müdür atayarak Eczacı Odası’ndan alınan formların onaylanması ve odaya bırakılması gerekir.Fiyat kupürü bulunmayan ilaçlar bulundurulamaz.Çıkar karşılığı reçete alış-verişi yapılamaz.Eczanelerde sağlık karnesi bulundurulması yasaktır. Eczacıyı mahkeme karşısına çıkardığı gibi karne sahiplerini de aynı sıkıntıya sokabilir. Ayrıca karne sahipleri 1-7 yıl boyunca sağlık hizmetlerinden yoksun kalabilirler.Eczaneler keyfi sebeplerden ötürü kapalı tutulmamalıdır.Eczanelerde bulunan ilacı hastaya vermek zorunluluğu vardır.Eczanede sağlık kurulu raporu veya fotokopisi bulundurulmamalıdır.Seyyar nöbet levhaları sadece en yakın kavşağa konulabilir.Psikotrop reçetelerinde imza-kaşe yahut protokol eksiği varsa katiyen kabul edilmez.Eczane denetimleri zorlaştırılmamalıdır, denetçilere yardım edilmelidir.Hastalar muayene olmadan reçetelerinin düzenlenmesine aracılık edilmemelidir.Reçetedeki ilaçlara eş değer ilaç verilirken birebir tüm değerlere uygunluğuna dikkat edilmelidir.Eczanede görev yapan eczacı önlük giymelidir.Resmi fiyatın üzerinde ilaç satışı gerçekleştirilmemelidir, satış dövizle belirlenmemelidir.İlaçla ilgili saklama koşullarına dikkat edilmelidir.Uyuşturucu ilaçların son kullanma tarihi Sağlık Müdürlüğü’ne götürülerek imha-iptal tutanağı hazırlatılmalıdır.Hasta ile iş birliği yaparak usulsüz yollardan reçete düzeltmek yasaktır. Bu konudaki belgeler Eczacı Odası’na hemen bildirilmelidir.Eczanede boş ilaç kutusu tutulmamalıdır.Eczanenin dış cephesinde talimata uygun bir tabela bulundurulmalıdır. Tabelada eczane ismi ve eczacının ad-soyadına yer verilmelidir.Yüzde karşılığı reçete alış-verişi yapılamaz.Vitrinde ilaç reklam yasağına aykırı ilaç v.b. malzeme olmamalıdır.Resmi fiyatın altında ilaç satışı yapılmamalıdır, satış dövizle belirlenmemelidir.Hastanın istediği eczaneyi tercih etmesine engel olunmamalıdır.Eczanede personel bulunuyorsa Aylık Bordoları görünür bir yere asılmalıdır.Uyuşturucu reçetelerinde imza-kaşe ya da protokol eksiği varsa katiyen geçerli değildir.Eczaneler habersiz kapatılmamalıdır.
ilac.uzman.org Portalımızda yer alan bilgiler güncellenmiş enformasyonlardır. Ay Bazlı olarak internet kaynakları araştırılarak, gerekli eklemeler yapılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014) Noksan Hastalıklar portalımıza girilmektedir. Sitemizde mevcut olan ilaç isimleri ile alakalı arama terimleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem