NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs

İlaçların Etkileri, Hangi ilacın neye yaradığı ile ilgili bilgi arayanların verilere pratik yoldan erişebilmesi ve yanıt bulabilmesi gayesiyle özenli çalışmalar yaptık. NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs yazısını gözden geçirirken bilgi verilen diğer yazıları okumayı unutmayın. Daha sonra ihtiyacınız olduğunda kolaylıkla sayfalarımıza girebilmek için sitemizi favorilerinize eklemenizi tavsiye ederiz. Portalımızda mevcut olan tüm sağlık verileri, ansiklopediler ve online bilgi bankaları detaylı olarak araştırılarak meydana getirilmiştir. Araştırma yaptığınız kelime ile ilgili detaylı bilgi almak için alt tarafta bulunan linke tıklayarak ve de eriştiğiniz bölümde, “N” bölümüne basarak ilaçlar ile ilgili bilgi sahibi olmak istediğiniz ilaç ismine listeden seçebilirsiniz. İddia ediyoruz ki, bütün web kaynakları içinde en fazla sayıda rahatsızlığa değinen sağlık sitesi uzman.org’dur. Rahatsızlık yaşayan herkese geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.


NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs ile Birlikte İlaç Kullanılması ile ilgili Hususlar

NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs-kullanımı-formulü-zararları-93Tedavi sürecine geçmeden önce tanı konmalıdır. Yalnızca hastalık emareleri için ilaç kullanılması önerilmemektedir. Rahatsızlıklar imkanların elverdiği durumlarda ilaçsız olarak tedavi edilmeye gayret gösterilmelidir. Başka hekimler tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı araştırılmalıdır.İlaç kullanımına başlanabilecek minimum dozda başlanmalıdır. Gerekli görüldüğünde ilacın dozu kontrollü olarak arttırılmalıdır. Sakinleştirici özelliği ilaç hastaların günlük yaşamındaki faaliyetlerine tesir edebileceği için rastgele kullanılmamalıdır. İlaç doz ayarı özenle ayarlanmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar kesinlikle kısa süre kullanılmalıdır. İlaçlar gerekli laboratuvar incelemeler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. İlaç tedavisi basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviyi takibini kolaylaştırmak amacıyla kullanım için takvim hazırlanmalı, ilaç kutuları doğru şekilde etiketlenmelidir. Tedavi devamlı gözden geçirilmeli, gerek duyulmayan ilaçlar tedaviden çıkarılmalı, tekrar tekrar reçeteye dahil edilmemelidir. Her belirti için hemen ilaç kullanmayı düşünmeyiniz. Hastaneye gidecekseniz halen kullanmakta olduğunuz ilaçları yanınızda getiriniz. Sigara kullanıyorsanız bunu doktora belirtiniz. İlaç kullanımıyla ilgili sorularınız varsa, kesinlikle doktorunuza yöneltiniz. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili yan etkileri hiç vakit kaybetmeden hekiminize bildiriniz. İlaç kullanımında herhangi bir zorluk ile karşı karşıya gelirseniz doktorunuza söyleyiniz.

Hastalık Tedavi Yöntemleri ile ilgili bilinmesi gerekenler

İlaç Rehneri Prospektüsü, Kullanım Şekli, Dozu, Kullanıcı YorumlarıSağlığımız konusunda bütün bilgileri kullanıcılarımıza arz etmeye devam ediyoruz. Sağlık web sitelerimiz altında toplam 50 bin sayfalık arşivimizde ziyaretçilerimizin aramayı tercih ettiği her bir hastalık, bitkisel ilaçlar, sağlık püf noktaları, yapılması icap edenler, sağlık problemi nedenleri, emareleri, risk faktörleri problem yaratıcı olup olmadığı, tedavisi, operasyon tercihleri ne yapılması gerektiği ve bu şekilde sağlığı ilgilendirecek, bizim gibilere usül öğretecek her durumda size en geniş ve ince bilgileri öğretiyoruz. Bununla birlikte veri dağarcığı arşivlerimizde, o günün nöbetçi eczaneleri, tamamıyla şehirlerdeki doktor ve sağlık kuruluşlarını da benzer halde sizlerle paylaştırıyoruz. Becermeniz gereken tamamı ile kolay, portallarımıza ulaştıktan sonra, benzer linkleri kullarak, arzu ettiğiniz bilgilere basitçe ulaşabilirsiniz. Bu enformasyonlar, bütün internetteki kaynaklar ve bilgi bankaları araştırılaracak ortaya çıkarılmıştır Mutlaka altını çizmek gerekir ki ; portalımızda ortaya konulan içeriklerin gerçekliğini hiçbir durumda savunmuyoruz. Eğer ki mevcut durum ile bu hastalık ile alakalı bir sıkıntı söz konusu ise en önce husus ile bağlantılı bir doktora gitmeniz gerekir. Hekimlerin vereceği uygulamalar ve muayene yolları paralelinde, icap edenleri hayata geçirmeniz gerektiğini yeniden vurgulamak isteriz.

Eczane Kuralları

Altı Çizilen mevzuya bağlantılı olarak bu ilacın eczanelerde satılırken uyulması gereken bazı kaideler alt tarafta sunulmuştur:
NOTUSS Şurup (İlacı) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır24 saatten uzun süre eczanede bulunulmayacaksa mesul müdür atayarak Eczacı Odası’ndan alınan formların onaylatılması ve odaya bırakılması gerekmektedir.Usule uygun düzenlenmemiş reçete alınmamalıdır.Eczacılık Yasası gereği tutulması gereken defterlerin kayıtları sürekli şekilde tutulmalıdır.Psikotrop ilaçların miadı dolanları Sağlık Müdürlüğü’ne götürülerek imha-iptal tutanağı yapılmalıdır.Başka eczanelere ait sürşarj etiketleri kullanarak resmi reçete yazılmamalıdır.Eczane haber vermeden kapatılmamalıdır.Eczanelerde boş reçete bulundurulamaz. Reçetelerde asla tahribat yapılmamalıdır.Eczanelerde sağlık kurulu raporu veya fotokopisi bulundurulmamalıdır.Uyuşturucu reçetelerinde imza-kaşe yahut protokol eksiği varsa kesinlikle kabul edilmez.Bakkal gibi yerlere toptan satış anlamında ilaç satılmamalıdır.Eczane dışına sürekli seyyar veya sabit tabela koyulmamalıdır.Kıymetli evraklar fotokopi ile çoğaltılıp kullanılmamalıdır.Eczanelerde hasta tedavisine müsaade edilmemelidir.Fahiş fiyata tıbbi malzeme satışı yapılmamalıdır.Özel kuruluşlarla %2.5 oranının üstünde indirim ile sözleşme yapılmamalıdır.Vitrinde ilaç reklam yasağını ihlal eden ilaç v.b. malzeme olmamalıdır.Eczane dışında ilaç satışı yapılmamalıdır.Yüzde karşılığı reçete alış-verişi yapılamaz.Usule uygun düzenlenmemiş reçete kabul edilmemelidir.Eczanelerde vergi levhası görünür bir yere asılmalıdır.Vitrinde ilaç reklam yasağına aykırı ilaç v.b. malzeme olmamalıdır.Resmi fiyatın üzerinde ilaç satışı gerçekleştirilmemelidir, satış dövizle belirlenmemelidir.Nöbet levhaları sabah değiştirilmelidir.Eczanelerde geçerli majistral tarife bulunmalıdır ve majistral ilaçlar bu tarifeye göre fiyatlandırılmalıdır.Eczane habersiz kapatılmamalıdır.
ilac.uzman.org Web sayfamızda verilen datalar güncellenmiş informasyonlardır. Haftalık şekilde internet sağlık bilgi portalları taranarak, icar eden eklemeler yapılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 31 10 2014, 1 11 2014, 2 11 2014, 3 11 2014, 4 11 2014, 5 11 2014, 6 11 2014) Noksan Hastalıklar internet sitemize girilmektedir. Sayfalarımızda var olan ilaç adları ile bağlantılı arama kelimeleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem