PAROL TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs

Sizlerin doğru yazılara en kısa yoldan erişebilmesi ve okuyabilmesi için çalışmalar gerçekleştirdik. PAROL TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs makalemizi gözden geçirirken bilgi paylaşılan tavsiyeleri gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Daha sonra aradığınızda pratik olarak sitemize erişebilmek isterseniz web sitemizi tarayıcınızın favorilerine ekleyin. Portalımızda yazılmış her sağlık dataları, ansiklopediler ve internet bilgi bankaları kapsamlı incelenerek sitemize eklenmiştir. Arama yapmış olduğunuz konu ile ilgili detaylı bilgi almak için alt taraftaki butona tıklayarak ve de eriştiğiniz bölümde, “P” harfine tıklayarak ilaçlar ile ilgili bilgi almak arzuladığınız ilaç ismine listeden seçebilirsiniz. İddialıyız, bütün internet kaynakları içinde en yoğun sağlık bilgisine içerik oluşturan portal uzman.org’dur. Hastalığı olan kişilere geçmiş olsun .


PAROL TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs ile Beraber İlaç Kullanılması ile ilgili Konular

PAROL TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs-kullanımı-formulü-zararları-06İlaç almaya başlamadan önce bir tanı konmuş olmalıdır. Yalnızca hastalık emareleri gözlemlenenler için ilaç kullanılması önerilmemektedir. Tıbbi sorunlar imkan olduğunda ilaçsız tedavi edilmeye çalışılmalıdır. Başka doktorlar tarafından ilaç yazılıp yazılmadığı sorulmalıdır.İlaca mümkün olan en düşük dozda başlanmalıdır. Gerektiğinde ilaç miktarı kontrollü olarak arttırılmalıdır. Sedasyon yapan ilaçlar kişinin günlük faaliyetlerine kısıtlayıcı olabileceği için gelişigüzel kullanılmamalıdır. İlaçların doz ayarlaması özenle yapılmalıdır. Yan etki gösterebilecek ilaçlar kesinlikle kısa süre kısa sürede kesilmelidir. İlaçlar gerekli laboratuvar incelemeler yapıldıktan sonra reçete edilmelidir. Tedavi planı basitleştirilmelidir. Hastanın tedaviye uyumunu kolaylaştırmak için kullanım takvimi oluşturulmalı, ilaç kutuları açıklayıcı olarak etiketlenmelidir. Tedavi süreci devamlı olarak gözden geçirilmeli ve gereksiz ilaçlar bırakılmalı, tekrar tekrar reçeteye yazılmamalıdır. Her yakınma için hemen ilaç kullanmayı denemeyiniz. Muayeneye giderken kullanmakta olduğunuz ilaçları getiriniz. Sigara içiyorsanız bunu hekiminize belirtiniz. İlaç kullanımıyla alakalı sorularınız olursa, mutlaka hekiminize sorunuz. Kullanmakta olduğunuz ilaçlar ile ilgili yan etkileri derhal hekiminize bildiriniz. İlaç alımında herhangi bir zorluk ile karşı karşıya gelirseniz doktorunuza söyleyiniz.

Hastalık Tedavileri ile bağlantılı bilmeniz gerekenler

İlaç Rehneri Prospektüsü, Kullanım Şekli, Dozu, Kullanıcı YorumlarıHastalıklar ve çareleri konularında tüm bilgileri ziyaretçilerimize arz etmeye devam ediyoruz. Sağlık portallarımızı içinde yaklaşık 46 bin makalelik arşivlerde kullanıcılarımızın aramakta olduğu bütün hastalık, ilaçlar, sağlık püf noktaları, yapılması gerekliler, sağlık problemi nedenleri, belirtileri, tehdit unsurları problem yaratıcı olup olmadığı, tedavileri, operasyon tercihleri ne yapılması gerektiği ve buna benzer sağlığımızı etkileyecek, bizim gibilere yol gösteren her bir hususta insanlara en büyük ve araştırmalara dayanan informasyonu veriyoruz. Buna ilaveten veri bankası arşivlerimizde, o güne ait nöbetçi eczaneleri, tüm vilayetlerdeki uzman ve hastaneri de benzer şekilde takipçilerimizle paylaşıyoruz. Bilmeniz gerekli tamamı ile kolay, sitelerimize ulaştıktan sonra, ilgili konulara sahip olan linkleri clickleyerek, talep ettiğiniz dataya kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Bahsı geçen öneri ve bilgiler, bütün intenernet ile veri arşivleri taranarak ortaya çıkarılmıştır Kesinlikle altını çizmek isteriz ki ; portallarımızda ortaya konulan içeriklerin doğruluğunu hiçbir zaman savunmuyoruz. Eğer ki mevcut durum ile bu problem hususunda bir rahatsızlık söz konusuysa öncelikle mevzu ile ilgili bir doktora ulaşmanız zorunlu olmaktadır. Doktorların sunduğu öneriler ile muayene yöntemleri doğrultusunda, icap edenleri yapmanız önemini tekrar hatırlatmak isteriz.

Eczane Kuralları

Altı Çizilen mevzuya bağlantılı olarak bu ilacın eczanelerde satışı yapılırken uyulmak zorunda olan bazı kurallar aşağıda sunulmuştur:
PAROL TABLET (Hap Kapsül) Kullanım Fiyat Yan Etki Prospektüs Neye iyi gelir, Nasıl KullanılırMiadı geçmiş ilaç kupürleri resmi reçetelerde katiyen yer almamalıdır.Barkodu olmayan ilaçlar bulundurulamaz.Psikotrop ilaçlar kilitli korunur. Bu ilaçların kayıtları titizlikle takip edilmelidir.Ruhsatsız ilaçlar eczanede satılmamalıdır. Elde edilmesinde yardımcı olunmamalıdır.İlaç kupürü satışı önerilerine itibar edilmemelidir.Resmi reçetelerde hasta bilgisi olmaksızın majistral ilaç yazdırılmamalıdır.Eczacılık Yasası gereğince bulundurulması gereken defterlerin kayıtları düzenli olarak tutulmalıdır.Eczanelerde sağlık karnesi bulundurmak yasaktır. Eczacıyı sanık sandalyesine çıkardığı gibi karne sahiplerini de aynı duruma sokabilir. Ayrıca karne sahipleri 1-7 yıl boyunca sağlık hizmetlerinden yoksun kalabilecekleri hatırlatılmalıdır.Psikotrop ilaçların süresi Sağlık Müdürlüğü’ne götürülerek imha-iptal tutanağı yapılmalıdır.İlaçla ilgili muhafaza kurallarına riayet edilmelidir.Eczanelerde bulunan ilacı hastaya vermek zorunluluğu vardır.Seyyar nöbet levhaları nöbet bitiminde en geç 08.30’da mutlaka alınmalıdır.Eczane denetimleri engellenmemelidir, denetçilere yardımcı olunmalıdır.Bakkal gibi yerlere toptan satış yapılmamalıdır.Hastane eczanelerinde yatan hasta dışındakilere ilaç satışına müsaade edilmemelidir.Reçetesiz ilaç hazırlanıp satılamaz.Uzun süreli eczaneden uzak kalınacaksa mesul müdür tutulmalıdır.Değerli evraklar fotokopi ile çoğaltılıp kullanılmamalıdır.Eczanelerde hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.Eczanede eleman çalıştırılıyorsa Aylık Bordoları görünür bir yere asılmalıdır.Eczaneler v.b. kuruluşlara nöbetçi eczane levhası yerleştirilmelidir.Narkotik ilaçlar asla açıkta bırakılamaz, özel reçeteler dışında satılmaz. Bu ilaçların reçete kayıtları zamanında İl Sağlık Müdürlüğü’ne bildirilmelidir. Suretler güvenli bir yerde saklanmalıdır.Hekim ile iş birliği yaparak haksız reçete yazdırmak yasaktır. Bu konudaki belgeler Eczacı Odası’na derhal bildirilmelidir.İlaç kupürü satışı tekliflerine itibar edilmemelidir.Para karşılığı reçete alış-verişi yapılamaz.Miadı geçmiş ilaç kupürleri resmi reçetelerde katiyen kullanılmamalıdır.Resmi fiyatın üzerinde ilaç satışı yapılmamalıdır, satış dövizle belirlenmemelidir.Eczanelerde sahte kaşe kullanılmamalıdır.Eczanede çalışan eczacı önlük giymelidir.Adres gibi değişikliklerde Eczacı Odası, Sağlık Müdürlüğü ve sözleşmeli olunan resmi-özel tüm kuruluşlar bilgilendirilmeli, sözleşme yeniden yapılmalıdır.
ilac.uzman.org Portalımızda sunulan veriler güncellenmiş verilerdir. Ay Bazlı şeklinde webdeki kaynaklar taranarak, gerekli eklemeler katılmaktadır. (Güncelleme Tarihi: 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014) Eksik Hastalıklar websitemize eklenmektedir. Uzman.org’da var olan ilaç ünvanları ile alakalı arama kelimeleri : Bitkisel İlaçları, Hamilelikte kullanımı, Gebelikte kullanımı, Kullanıcı yorumları, Neye iyi gelir, Nasıl Kullanılır, Hangi Hastalığa iyi Gelir, İlaç rehberi, İlaç prospektüsü, Yan etkileri, Etkin maddeleri, Yanetkileri, Zararları, fiyatı 2013, fiyatı 2014, Formülü, Farmakolojik özellikleri, Endikasyonları, Kontrendikasyonları, Uyarılar Önlemler, İlaç etkileşimleri, Kullanım şekli, Kullanım Dozu, Tablet, Kapsül, Şurup, Jel, Krem